Sima Sürme Sineklik Sistemleri

Bu sistemin en önemli özelliklerinden birisi şüphesiz tek bir parmak hareketiyle sinekliğin açılıp kapanmasıdır. Ayrıca kullanım ihtiyacına göre geliştirilmiş 3 farklı ray ise sistemin mevcut doğramalara uygulanmasında meydana gelen istenmeyen durumları bertaraf etmektedir.

Sima Sürme sisteminde özel bir frenleme ve kilitleme mekanizması geliştirilerek sineklik kanadının kapatılırken ray profiline sert bir şekilde çarpmasının önüne geçilmiş ve rüzgarlı havalarda kanadın raylardan çıkması da önlenmiştir. Bu sayede sistemin kullanım ömrünün arttırılması amaçlanmıştır. Ayrıca piyasadaki diğer sürme sinekliklerinden farklı olarak özel bir rulman geliştirilmiş sistemin daha akıcı hale getirilmesi sağlanmıştır.

Sima Sürme Sistemin montajı piyasadaki mevcut sürme sistemlere göre daha kolaydır. Çünkü sistemi taşıyan raylar plastik köşe takozlarıyla birbirine monte edilmekte bu da ray sisteminin komple tek parça halinde yerine montajının yapılması anlamına gelmektedir. Bu sayede montaj esnasında hassas bir takım ayarlamaların yapılması için ayrıca zaman ve emek harcanmasının önüne geçilmiş, montaj daha basit hale getirilmiştir.

Diğer sistemlerde olduğu gibi Sima Sürme sistemde de insan sağlığına zarar verebilecek kanserojen maddelerin arındırılmış olmasına özen gösterilmiştir.